Juhend arvete saatmiseks ja finantsjuhtimiseks

Tahame, et sinu karjäär ettevõtjana ei oleks nii raske kui meil alustades. See juhend annab sulle hea ülevaate ettevõtte turundus-, müügi- ja finantsjuhtimisest. Oleme 15 aastat teinud kümnete tuhandete alustavate ettevõtjatega koostööd ning õppinud sellest palju.

Selles juhendis jagame sinuga parimaid näpunäiteid ettevõtlusest ning intervjueerime ka asjatundjaid.

Tootestus ja turundus

Tootestus vastab küsimusele “Mida kliendid minult ostavad?”. Selge tootestus lihtsustab sinu ostutehinguid ja tõhustab ettevõtte tegevusi. Aga kuidas luuakse selge tootestus? Turundus on kõik kokkusaamised ettevõtte ja sihtrühmade vahel. Kuidas turundust peaks planeerima?

Müük

Võiks arvata, et klientide leidmine on raskem kui see tegelikkuses ongi. Loo lahendusi, mida kliendid müüvad meelsasti edasi ka teistele. Ja need esimesed kliendid? Hoia latt madalal ja lõug sirgena. Alusta sõpradest ja tuttavatest. Paku väheke rohkem kui lubasid.

Kliendisuhted

Kuidas teada kui palju kliendid sind usaldavad? Kindlaim viis seda selgeks teha on see, et nad ostavad sinult. Ostmine ilma usaldusta on ju võimatu. Mida väärtuslikum ja kliendile tähtsam sinu toode või teenus on, seda rohkem usaldust selle ostmine nõuab. Vajaliku usaldustaseme saavutamisel sünnib ostuotsus. Iga kord.

Arve koostamine

Arve on lihtsasti öeldult dokument, millega palutakse kliendilt raha. Siiski on arvete koostamisel võtta tähelepanu alla kliendikogemus, maksuameti nõuded ning enda vajadus kontrollida raha laekumist. Arve on ka raamatupidamise alus. Hea arvete koostamise tarkvara aitab sind kõigis neis tegevustes.

Finantsjuhtimine

Raha on ettevõttele kui õhk, mida ettevõtja hingab või kasvuks vajalik vihm, mida ettevõtte kontole sajab kui toimub müük. Müügi vastaspool on ostuvõlg ehk see, mida oled ostude eest võlgu.

Raamatupidamine

Peaksid endale valima viis äritegevust igapäevaselt või vähemalt nädalas jälgitavat asja. Tead kindlasti, et igal ettevõtjal on raamatupidamiskohustus ja vastutus raamatupidamise korraldamises. Kui veel ei tea, siis õpid seda praegu.