Raamatupidamine

Sa peaksid valima endale viis ettevõtlustegevust päevas või vähemalt nädalate lõikes tähelepanu vajavat tegevust. Need viis mõõdikut annavad sulle teada kuidas su ettevõttel läheb ja kuidas see areneb.

Tehingute määr

Jälgides kui palju müüki oled näiteks nädala jooksul teinud. Nii jälgid müügikontaktide õnnestumisprotsenti ja ka tulevasi laekumisi.

Hinnang tulevaste arvete kohta

Saadetud arve toodab tulu pea kidnlasti nädala kahe pärast. Aga mis edasi? Rahavoogude jätkusuutlikkust on hea kindlustada tulevaste tehingute arvu ja tõenäosuse arvutamise abil:

  • Kui palju on viimasel ajal tehtud müügipakkumisi?
  • Kui suur on teie ettevõttes pakkumiste heakskiidu protsent?
  • Kui palju on neid tellimusi, mis on hetkel täitmisel?
  • Millal saab täitmisel olevate tellimuste eest arve saata?

Müügikate sooritatud müükidelt

Määra endale müügikatte määr nädala kohta. Nii saad igapäevaselt jälgida kas eesmärgi saavutamiseks on vaja veel lisamüüki. Teinekord piisab ka ühest tehingust, et kogu nädala katte määr kätte saada.

Kontaktisündmuste määr

Jälgides klientidega ühenduses olemise määra kindlustad, et oled potensiaalsete klientidega aktiivselt ühenduses. Hoolitsed samal ajal ka selle eest, et ei unusta juba praegusi, ostvaid, kliente.

  • Positsiivse tagasiside hulk
  • Kui teed piisavalt kvaliteetset tööd, müüvad kliendid ise sind teistele edasi. Kuidas seda teada? Positiivsest tagasisidest .
  • Ürita loetleda need korrad, kui klient on olnud sinu töö kvaliteediga rahul.
  • Sellel leheküljel anname viis näidet mõõdikutest, mida jälgida. Võid kasutada neid lähtepunktina kui valid endale mõõdikuid, mida jälgida.

Näpunäide: Kasuta ainult selliseid mõõtmeid, mille abil saad õppida asju paremini tegema. Mõõtmed ei tohiks anda ainult infot selle kohta kuidas läks, vaid ka selle kohta mida edasi teha.

Raamatupidamine

Mitte ainult tähtis, vaid lausa kohustuslik

Tead juba kindlasti, et igal ettevõttel on aruande esitamise kohustus ja vastutus ettevõtte raamatupidamise ees. Kui ei teadnud, siis nüüd tead.

Lihtsustatult öelduna eeldab raamatupidamiskohustus:

  • Tulude ja kulude sisestamist
  • Võlgade ja nõuete jälgimist
  • Iga-aastase majanduskokkuvõtte tegemist
  • maksuametile tulude ja kulude deklareerimist

Juba ettevõtte loomisel tasub osta sisse profesionaalne raamatupidamise teenus. Ettevõtluse algfaasis pead kogu võimaliku energia pühendama klientide leidmisele ja müügi kasvatamisele. Muidugi pead meeles pidama, et kogu vastutus raamatupidamise eest jääb ikka juhatuse õlgadele. Seega on oluline mõista raamatupidamise algtõdesid ja osata lugeda erinevaid aruandeid.

Soovitatav viis oma raamatupidamiskohustuse täitmiseks on, see kui saadad raamatupidajale valmis raportid. Mida selgemad ja informatiivsemad on raportid, seda väiksemad on su enda kulud. Kui saadad raamatupidajale vajalikud raportid, kulutsekid ja muud kuludokumendid aegsasti ja sellisel kujul, et ta ei pea neid uuesti käsitsi sisestama hakkama, hoiad oma rahakoti paksemana. Hea valik on ka kasutada sellist lahendust, mis ise automaatselt maksuametile ka kõik vajalikud aruanded koostab.

Kontaktandmed

Keilaniementie 1
02150 ESPOO
SOOME
info@isolta.ee

Isolta on osa Accountor Groupi FMS-tarkvara ärist.

Klienditeenindus

+372 660 0380
info@isolta.ee
E-N: 9-15, R: 9-14

Abimaterjalid