Isolta blogi

Mis on e-arve ja kuidas e-arveid saatma hakata

E-arve kõige turvalisem viis arve saatmiseks. Paljud riigid on e-arve saatmise avalikule sektorile kohustuslikuks teinud. Alates 1. juulist 2019 on nende hulgas ka Eesti. See tähendab seda, et edaspidi saab avalikule sektorile saata ainult e-arve standardile vastavaid arveid.

Ettevõtjalugu: Töö kui hobi! Reet on leidnud ideaalse kombinatsiooni!

Reedal on mitmeid tervislikele eluviisidele keskendunud hobisid. Ühest neist kasvas välja idee ettevõtte loomiseks, mida Reet on nüüdseks juhtinud juba üle kaheksa aasta. Kõik see tervislikkus ja aktiivsus on üle kandunud ka Reeda kahele pojale.

Kirg ala vastu viis ettevõtluseni: "Muud varianti ei suudaks enam ette kujutadagi!"

Kui oma lemmikhobi harrastamiseks kodukandis tegijatest puudus tuli, otsustas Marianne Katila, et peab ise selle heaks midagi tegema. Selle tulemusena sündis akrobaadika -ja postitantsu tunde pakkuv ettevõte, Pole and Power.

Ettevõtjalugu: Floristi töös kohtad kliente nii rõõmsate kui ka kurbade sündmuste raames

Ettevõtte Floramore omanik, Tanja Lähdeaho, on töötanud floristina juba 40. aastat. Seetõttu on talle antud tegevusala muutused ja väljakutsed eriti tuttavad. Klientidelt positiivse tagasiside saamisest ei saa Tanjal aga kunagi küllalt.

Müügireskontro - parimad näpunäited, et ettevõtte kontole raha saada

Müügireskontro mõjutab ettevõtte majandust üsna laialdaselt. Selles artiklist räägib Antero, finantsjuhtimise asjatundja vaatevinklist, kogemustest müügireskontroga ja sellega seonduvatest toimingutest. Püüame anda selge ülevaate müügireskontrost ja selle mõjudest ettevõtte majandustegevusele.

Ettevõtjalugu: Viimased säästud ja uus seiklus Soomes! Loe Aleksandri inspireerivat lugu

Kodumaa tolm jalgadelt ning Soome tasuvamat tööd otsima! Kõlab tuttavalt? Majanduslangus mõjutas mitmeid ettevõtjaid ning Aleksander pidi otsima võimalusi ja väljakutseid enda oskuste rakendamiseks Soomes. Loe kuidas tal see õnnestus!

Kõik mida peaksid käibemaksust teadma (+infograafik)

Hakates uurima lähemalt käibemaksu kohta tundus, et see on küll ainult raamatupidajate pärusmaa. Mida kõike peaks teadma ja meeles pidama. Kas ka sulle tundub nii? Läksin uurima, et mis kõik käibemaksuga seondub ja mida ettevõtjad kindlasti teadma peaksid.

Ettevõtjalugu: Mustkunstnik Joni Pakanen

Joni Pakanen on Soome parim mustkustnik. Maailmaklassi tegija, kes on kogumas tuntust ka rahvusvahelisel turul. Aga enne "trikkide tegemist" on Joni ikkagi ettevõtja. Ettevõtjana on Jonil vaja võita klientide usaldus, ennast turundada, müüa ja hoolitseda nn kohustuslike paberitööde eest. Nagu ka kõigi teiste ettevõtjate puhul. Selles artiklis tutvume lähemalt mustkunstnik Joniga, ettevõtjana, oma ala asjatundjana ja hämmastava tegelasena

Report a Security Issue

At Isolta we take the security of our users and their data very seriously. Whenever Isolta gets a clue of a potential security problem, an investigation is begun.

Kuidas tõhusalt ostuarveid hallata?

Ostuarved moodustavad tähtsa osa ettevõtte finantsjuhtimises ja raamatupidamises. Kuna kõik ettevõtted on raamatupidamiskohustlased, ei saa dokumentide käsitlust ja salvestamist eriata või kõrvale jätta.

Ettevõtte privaatsuspoliitika ja GDPR

Artikli kirjutamisel on kasutatud erinevaid teabeallikaid. Isolta ei vastuta artikli seaduspärasuse eest. Soovitame kontrollida vajalikud probleemkohad advokaadiga või kasutada muud ametlikku allikat.

Kallid ajakirjanikud, siin on minu pressiteade!

Väikeettevõtjatel on tihtipeale arusaamatu kuidas pääseda "õigesse meediasse". Selles blogiartiklis me vaatame veidi lähemalt seda, milline peaks pressiteade välja nägema.

Arve põhikomponendid

14 aastat tagasi alustasime Isolta ettevõttega ja oleme ületanud palju väljakutseid. Tahame edastada need teadmised teile. Lugege kõige olulisemaid näpunäiteid ettevõtluse kohta meie seeriast "Ettevõtjalt ettevõtjale".

Kliendisuhete juhtimine

Ülevaatlikult turundusest

Turundus on ettevõtte üks tähtsamaid tegevusi ning tänapäeval on selleks erinevaid tasuta ja tasulisi viise ja meetodeid. Põhieesmärk on ju vastata kliendi ootustele, neid täita ja isegi ületada.

Kolm sammu edukaks ajajuhtimiseks

Ajajuhtimise abil saad organiseerida ja planeerida enda aega. Hea ajajuhtimise abil töötad targemalt, mitte raskemalt. Tegelik aeg on üsna relatiivne ehk aeg lendab olenemata mida sa teed või kus oled. Kasutagem seda aega siis produktiivselt nii, et saab teha rohkem vähema ajaga.

Raamatupidamine Eestis ja Soomes

Raamatupidamise eest vastutab ettevõtja ning otsustab, kas teostab raamatupidamist ise või ostab selle sisse. Alljärgnevalt on välja toodud mõned Eesti ja Soome raamatupidamise seadustes tähtsad punktid, kuid selleks, et saada täielikku ülevaadet ning hoida kursis end muutuvate seadustega, soovitame ka ise nende seadustega lähemalt tutvuda (lingid leiad artikli lõpust). Raamatupidamishinnad kujunevad kannete hulgast või muudest teguritest ning enne raamatupidaja valimist tuleks uurida erinevaid teenuse pakkujaid ja hinnakirju.

Arve koostamine

Arve on litsustatult öelduna dokument, millega küsitakse kliendilt raha. Arve koostamisel tuleb siiski arvestada konkreetse kliendi harjumistega, maksuseadustega ja oma vajadustega raha kätte saada. Arve on ka raamatupidamise alusdokument. Hea arvete koostamise teenus aitab kõigis nendes protsessides.

Müük

Finantsjuhtimine

Raha on ettevõttele kui õhk, mida ettevõtja hingab või kasvuks vajalik vihm, mida ettevõtte kontole sajab kui toimub müük. Müügi vastaspool on ostuvõlg ehk see, mida oled ostude eest võlgu.

Raamatupidamine

Sa peaksid valima endale viis ettevõtlustegevust päevas või vähemalt nädalate lõikes tähelepanu vajavat tegevust. Need viis mõõdikut annavad sulle teada kuidas su ettevõttel läheb ja kuidas see areneb.

Tootestus ja turundus

Kliendisuhted

Mistä tiedät paljonko asiakkaasi luottaa sinuun? Varmimmin siitä, että hän ostaa sinulta. Ostaminen ilman riittävää luottamusta olisikin mahdotonta. Mitä arvokkaampi ja asiakkaallesi tärkeämpi tuotteesi tai ratkaisusi on, sitä enemmän luottamusta sen ostaminen vaatii. Kun tarvittava luottamuksen taso saavutetaan, syntyy ostopäätös. Joka kerta.

8 näpunäidet kliendihalduseks

Kas sinu klendisuhete haldus baseerub ähmastele Post-it lipikute hunnikule või ebamäärastele märkmetele vihikus? Loodetavasti mitte. Kui nii siiski on, siis järgnevad 8 näpunäidet on just sinule mõeldud.

Sain arve e-postiga, mida ma peaksin tegema?

Isolta e-posti teenus on Isolta tooteperekonda kuuluvate programmide ühine funktsioon, mis võimaldab meie kasutajatel arvete saatmist otse saaja elektronpostkasti.

Ettevõtte rahakott peab korras olema!

Ilona räägib ettevõtte rahavoogudest

Juhend Soome ettevõttele e-arvete saatmiseks

E-arvete saatmine on jätkuvalt kasvuteel ja üha enam leidub organisatsioone ja ettevõtteid, kes ei võta arveid vastu muul kujul, kui ainult e-arvena. Isolta teenuse kaudu on e-arvete saatmine Soome ettevõtetele lihtne ja kiire. Artiklis toome välja mõned punktid, mida peaksid meeles pidama Soome e-arve saatmisel. Seetõttu soovitame kõigile enne esimese e-arve saatmist, artikkel läbi lugeda.

Sulle on posti! Miks on uudiskirja turundus endiselt edukas?

14 aastat tagasi alustasime Isolta ettevõttega ja oleme ületanud palju väljakutseid. Tahame edastada need teadmised teile. Lugege kõige olulisemaid näpunäiteid ettevõtluse kohta meie seeriast "Ettevõtjalt ettevõtjale" .

Meeli Vaikjärv – ettevõtlusega alustamine ja äriidee testimine

Meeli Vaikjärv on ärikonsultant ja koolitaja.  Eelkõige on tema fookuses olnud alustavad ettevõtted.  Viimase kaheksa aasta jooksul, millal ta on ärikonsultatsioonidega tegelenud, on ta kokku puutunud üle seitsmesaja äriidee või äriplaaniga.

Kontaktandmed

Keilaniementie 1
02150 ESPOO
SOOME
info@isolta.ee

Isolta on osa Accountor Groupi FMS-tarkvara ärist.

Klienditeenindus

+372 660 0380
info@isolta.ee
E-N: 9-15, R: 9-14

Abimaterjalid