Isolta ettevõttena

Isolta soovib aidata ettevõtjatel keskenduda enda äri edendamisele ning ehitada üles jätkusuutlik ettevõte.

Isolta on pika ajalooga ja usaldusväärne Soome tarkvarafirma, kes pakub arvete koostamise programmi. Tänase seisuga kuulub meie kliendibaasi üle 30 000 aktiivse kasutaja Eestist, Soomest, Rootsist, Lätist ja Saksamaalt.

Isolta kultuur

Meil, Isoltas, on kõik võrdväärsed. Kõigile Isolta töötajatele, praktikandist tegevjuhini, antakse vastutus, mida on võimalik vabalt ellu viia. Meie töö toetub neljale sambale: vabadus, vastutus, mentorlus ja visioon.

Vabadus

Loe lisaks

Usume, et kui inimene saab ise valida endale sobiva töötamisviisi, on ta motiveeritud, pühendunud ja tema tõeline potentsiaal tuleb esile. Iga inimene on erinev ja olles koos erinevad, sünnib loovus, innovatsioon ja inspireeriv keskkond.

Vabadus ei ole ainult inimlikkuse seisukohalt tähtis, vaid see on ka Isolta ettevõtte nurgakivi. Kui klienditeenindaja on vaba, saab ta kasutada enda loovust, et pakkuda võimalikult parimat klienditeenindust. Kui tarkvaraarendajad on vabad, loovad nad tarkvarasid, mida tahavad ka ise kasutada ja teistele soovitada.

Vastutus

Loe lisaks

Väldime ettevõttes hierarhiat ja väljaspoolt kehtestatud norme. Igaühel on siiski üks või mitu vastutusala. Vastustusala peab tuginema töötaja enda tugevustele ja eesmärkidele.

Vastutust määratleme nii, et see toodab aja jooksul väärtuslikke oskusi ka töötajale endale. Oskused peavad olema väärtuslikud olenemata olukorrast ja isegi töökohast. Kannustame olema edukas inimesena, mitte ainult töötajana.

Mentorlus

Loe lisaks

Me arendame enda oskusi ja jagame neid eelkõige mentorluse abil. Me ei anna käske, vaid anname võimaluse ise õppida ja eesmärkideni jõuda.

Iga Isolta töötaja on nii mentor kui ka juhendatav. Oleme siis samaaegselt juhid ja õpipoisid/tüdrukud. Me ei saa kunagi valmis - teisalt soovime tõusta tippu ja selleks on meil kõigil alati teineteisele midagi anda.

Visioon

Loe lisaks

Isolta eesmärgiks on aidata nii väikeettevõtteid ja ka nende raamatupidajaid. Tahame, et ettevõtte ja raamatupidamise haldus sujuks lihtsalt ja vaevavabalt. Hea teenindusega ja toimiva töövahendiga säästab nii aega kui ka raha.

Visioon ühendab Isolta põhiväärtused - vastutus, vabadus ja mentorlus. Selle tulemusena sünnib tugev ja loov töökeskkond, millel on ühine eesmärk: teha klientide elu lihtsamaks ja ettevõte paremini hallatavaks. Teenus ei ole kunagi valmis, visioon täiuslikust teenusest täieneb klientide soove kuulates.

Meie ajaloost

Tänasel päeval on Isolta teenus kümnete tuhandete klientide kasutuses, kuid Isolta teekond ulatub kaugemale. Esimene kontor asus toruseadmete laoruumis! Igale ettevõtjale on oma ettevõtte kasvulugu tähtis, nii ka meile. Järgnevalt räägime sulle meist lähemalt.

Seeme pandi mulda augustis, 2001. aastal, kui alles kahekümne aastased lapsepõlvesõbrad Mikko Salo ja Mikko Ilomäki elasid maailmas, kus Internet tegi oma debüüti. Arvete koostamise tarkvarad olid tülikad ja kallid ning neil oli palju omadusi mida väikeettevõtjad ei vajanud. Kaks sõpra nägid võimalust uuenduslikule tarkvarale, mis oleks hea välimusega, mugav kasutada ning mida oleks ettevõtjatel lihtne Interneti kaudu kasutusele võtta.

Esimesed tarvkavaraversioonid kohandati mõnele sanitaartehnilistele ettevõtetele. Mikkod töötasid enda kodukontorites kuniks aastal 2004 tulid nad välja esimese versiooniga. Tarkvara laeti alla sadades kordades. Arutelufoorumites tarkvara kiideti ja sellest tuli Soome Tietokone ajakirja arvamusel alla laetuim tarkvaraprogramm. Oli tunne, et pingutamine on vilja kandnud - küll mitte rahaliselt aga saadi tunnustust, et on tehtud midagi kasulikku.

Samal 2001. aastal rentisid Mikkod esimese kontoriruumi. Väikesed tulud seadsid piiranguid: kontoriks tuli toruseadmete laoruum, millest loodi kasutuskõlblik kontor, eristades kümne ruutmeetrise ala kardinatega. Selge oli see, et kulud ei saanud ületada tulusid. Sellele põhimõttele tuginetakse ka nüüd.

Tarkvara levis üha enam klientide hulgas ja ettevõttel oli võimalik hakata leiba teenima. Oli aeg võtta ette järgmine samm. Aastal 2006 tundis ettevõtte vastu huvi Juha Kivinen, Soome Posti endine personalijuht ja asepresident, kes tegi ettepaneku koostööks. Mikkod olid valmis koostööks ja Juhast tuli lisaks juhatuse esimehele ka terve ettevõtte asendamatu isafiguur. Juha, kogenenud ärimehena, ja innukad noormehed otsustasid üheskoos vallutada maailma.

Ettevõtte teiseks, hingeliseks, koduks tuli Eestis Saaremaa. Seal, Saaremaa vanadest tuuleveskitest inspireerituna, loodi ettevõttele nimi, visioon, eesmärgid ning ka ettevõtte logo. Tuuleveski neli tiivikut kirjeldavad ettevõtte nelja põhimõtet: pühendumus, asjatundlikkus, kliendikesksus ja tõhusate lahenduste pakkumine ning kõik see kättesaadavana 24/7 igalpool, kus on olemas võrguühendus.

Juba samal aastal tegid Mikkod esimese värbamise. Salo vastutas visuaalse poole poole eest, Ilomäki tehnilise ja kolmandaks vajati veel müügi- ja turundusoskusi. Reino Meriläinenist, noorest turundusabilisest, tuli müügimees, hiljem müügijuht ja lõpuks turundusjuht. Nüüd on Reino Isoltas partnerina ja töötab mitmes väikeettevõteid puudutavates tegevustes, näiteks Vantaa Uusyrityskeskuses (EntrepriseVantaa) esimehena ja YritysHelsinki (NewCo Helsinki) juhatuse liikmena.

Kasv jätkus ühtlases tempos. Igal aastal värvati keskmiselt üks inimene ettevõttesse lisaks. Kliendimäärad kasvasid sadadest tuhandeteni ja lõpuks juba kümnete tuhandeteni.

Aastaks 2017 oli ettevõttes tööl 15 inimest. Mikko, Mikko ja Reino on endiselt firmas tööl ettevõtjatena ja kogu firma on soomlastest üksikisikute omandis. Ettevõte tegutseb viies riigis - Soomes, Rootsis, Saksamaal, Eestis ja Lätis.

Eesti poole peal on eestvedajaks Henry Arnhold, kellel on pikaajaline kogemus pereettevõttes ning turunduse ja PR valdkonnas. Henry on samuti aktiivne JCI (Ettevõtlikud Eesti Noored) liige, kus ta muu seas oli JCI Baltic Conference 2013 direktor ja 2016 JCI eesti rahvuskoja juhatuses strateegiliste küsimuste eest vastutav. Henry ülesandeks on ka erinevate riikide arveldusega seonduva mõistmine ning sellest tuleneva turule sisenemiste strateegiate koostamine ja elluviimine.

Tiina Rüütle vastutab selle eest, et raamatupidamisega seonduv Isolta teenuses vastab Eesti tavadele ja nõuetele. Tiinal on ka endal ettevõtluses pikaajalised kogemused. Aastast 1999 on ta majandanud oma raamatupidamisfirmaga, kust ta on saanud palju kogemusi rahvusvaheliste ettevõtlusega seonduvate seadustega. Enne seda oli ta Franten AS tegevjuht, mis valiti Äripäeva poolt Eesti edukad TOP 100 ettevõtte sekka.

Isolta väärtused on aitamine, avatus, ausus, vabadus, usaldus, uudishimulikkus, õppimine, võrdsus ja austus. Isolta meeskond on kui üks pere - ettevõte edu tagamine rahvusvahelises konurentsis on õnnestunud tänu heale meeskonnavaimule ja sujuvale meeskonnatööle. Koos seisame selle eest, et Isolta veebipõhine ärilahendus jätkab meie ettevõtte traditsiooniga: teenindada ettevõtjaid lähtudes ettevõtja vajadustest ja soovidest.

Sündmused aastate lõikes:

 • 2001 Tarkvara arendamise algus
 • 2002 Tarkvara kasutuselevõtt mitmes sanitaartehnika ettevõttes
 • 2004 Versioon 1.0 avaldatakse, esimesena Windows -ja siis Mac versioonina.
 • 2006 Ettevõtte muutub osaühinguks
 • 2008 E-arved käivitatakse tarkvara osana, koostöös Maventaga
 • 2008 Tarkvara kasutajaid 5000
 • 2009 Etera ja Uusyrityskeskused valivad Isolta aasta elektroonikaettevõtteks
 • 2010 Tarkvara kasutajaid 10 000
 • 2012 Tarkvara kasutajaid 20 000
 • 2013 SaaS versioon avaldatakse, teenus avatakse kasutajatele ka Eestis
 • 2013 E-arvete teenus avatakse koostöös Beswarega
 • 2015 Tarkvara kasutajaid 30 000. Teenus avatakse Saksamaal ja Lätis
 • 2016 Teenus avatakse Rootsis

Isolta tiim

Oleme teinud ettevõtjatega koostööd üle 15 aasta. Meie kogenud klienditeenindus on avatud tööpäevadel kella 9 - 16 vahelisel ajal ning aitame sind alati hea meelega!

Isolta

Tule meile tööle!

Otsime pidevalt enda meeskonda uusi täiendusi, kellel on lõputu soov õppida, kirg mikro- ja väikeettevõtluse ala suhtes ning oskusi viia meid, ettevõttena, järgmisele tasemele. Olgu siis nendeks oskusteks tehniline ala, turundus, klienditeenindus, rahvusvahelistumine...

Kui tunned, et meie töökultuur ja ettevõtte põhimõtted ühilduvad sinu väärtustega, näed ennast võimelisena laiendama meie olemasolevaid oskusi ja oled siiralt hea inimene, siis võta meiega ühendust või saada oma taotlus aadressile jobs@isolta.com.

Kontaktandmed ja arveldusaadress

Kontaktandmed

Posti- ja tegevusaadress
Isolta Baltic OÜ
Niguliste 2
10146 Tallinn

Telefon ja e-post
+372 880 1615
info@isolta.ee

Arveldusaadress

E-arve aadress: 003718540478
Operaator: OpusCapita Group Oy
Operaatori kood: E204503

Koodid ja pangakontod

Registrikood: 12234281
KMKR nr: EE101846943

Pangakonto:
Swedbank
IBAN: EE6022002210543682478
SWIFT: HABAEE2X

Võta meiega ühendust

Palun võtke meiega ühendust selle vormi kaudu, vastame teie sõnumile nii kiiresti kui võimalik