Meie ajaloost

Tänasel päeval on Isolta teenus kümnete tuhandete klientide kasutuses, kuid Isolta teekond ulatub kaugemale. Esimene kontor asus toruseadmete laoruumis! Igale ettevõtjale on oma ettevõtte kasvulugu tähtis, nii ka meile. Järgnevalt räägime sulle meist lähemalt.

Seeme pandi mulda augustis, 2001. aastal, kui alles kahekümne aastased lapsepõlvesõbrad Mikko Salo ja Mikko Ilomäki elasid maailmas, kus Internet tegi oma debüüti. Arvete koostamise tarkvarad olid tülikad ja kallid ning neil oli palju omadusi mida väikeettevõtjad ei vajanud. Kaks sõpra nägid võimalust uuenduslikule tarkvarale, mis oleks hea välimusega, mugav kasutada ning mida oleks ettevõtjatel lihtne Interneti kaudu kasutusele võtta.

Esimesed tarvkavaraversioonid kohandati mõnele sanitaartehnilistele ettevõtetele. Mikkod töötasid enda kodukontorites kuniks aastal 2004 tulid nad välja esimese versiooniga. Tarkvara laeti alla sadades kordades. Arutelufoorumites tarkvara kiideti ja sellest tuli Soome Tietokone ajakirja arvamusel alla laetuim tarkvaraprogramm. Oli tunne, et pingutamine on vilja kandnud - küll mitte rahaliselt aga saadi tunnustust, et on tehtud midagi kasulikku.

Samal 2001. aastal rentisid Mikkod esimese kontoriruumi. Väikesed tulud seadsid piiranguid: kontoriks tuli toruseadmete laoruum, millest loodi kasutuskõlblik kontor, eristades kümne ruutmeetrise ala kardinatega. Selge oli see, et kulud ei saanud ületada tulusid. Sellele põhimõttele tuginetakse ka nüüd.

Tarkvara levis üha enam klientide hulgas ja ettevõttel oli võimalik hakata leiba teenima. Oli aeg võtta ette järgmine samm. Aastal 2006 tundis ettevõtte vastu huvi Juha Kivinen, Soome Posti endine personalijuht ja asepresident, kes tegi ettepaneku koostööks. Mikkod olid valmis koostööks ja Juhast tuli lisaks juhatuse esimehele ka terve ettevõtte asendamatu isafiguur. Juha, kogenenud ärimehena, ja innukad noormehed otsustasid üheskoos vallutada maailma.

Ettevõtte teiseks, hingeliseks, koduks tuli Eestis Saaremaa. Seal, Saaremaa vanadest tuuleveskitest inspireerituna, loodi ettevõttele nimi, visioon, eesmärgid ning ka ettevõtte logo. Tuuleveski neli tiivikut kirjeldavad ettevõtte nelja põhimõtet: pühendumus, asjatundlikkus, kliendikesksus ja tõhusate lahenduste pakkumine ning kõik see kättesaadavana 24/7 igalpool, kus on olemas võrguühendus.

Juba samal aastal tegid Mikkod esimese värbamise. Salo vastutas visuaalse poole poole eest, Ilomäki tehnilise ja kolmandaks vajati veel müügi- ja turundusoskusi. Reino Meriläinenist, noorest turundusabilisest, tuli müügimees, hiljem müügijuht ja lõpuks turundusjuht. Nüüd on Reino Isoltas partnerina ja töötab mitmes väikeettevõteid puudutavates tegevustes, näiteks Vantaa Uusyrityskeskuses (EntrepriseVantaa) esimehena ja YritysHelsinki (NewCo Helsinki) juhatuse liikmena.

Kasv jätkus ühtlases tempos. Igal aastal värvati keskmiselt üks inimene ettevõttesse lisaks. Kliendimäärad kasvasid sadadest tuhandeteni ja lõpuks juba kümnete tuhandeteni.

Aastaks 2017 oli ettevõttes tööl 15 inimest. Mikko, Mikko ja Reino on endiselt firmas tööl ettevõtjatena ja kogu firma on soomlastest üksikisikute omandis. Ettevõte tegutseb viies riigis - Soomes, Rootsis, Saksamaal, Eestis ja Lätis.

Eesti poole peal on eestvedajaks Henry Arnhold, kellel on pikaajaline kogemus pereettevõttes ning turunduse ja PR valdkonnas. Henry on samuti aktiivne JCI (Ettevõtlikud Eesti Noored) liige, kus ta muu seas oli JCI Baltic Conference 2013 direktor ja 2016 JCI eesti rahvuskoja juhatuses strateegiliste küsimuste eest vastutav. Henry ülesandeks on ka erinevate riikide arveldusega seonduva mõistmine ning sellest tuleneva turule sisenemiste strateegiate koostamine ja elluviimine.

Tiina Rüütle vastutab selle eest, et raamatupidamisega seonduv Isolta teenuses vastab Eesti tavadele ja nõuetele. Tiinal on ka endal ettevõtluses pikaajalised kogemused. Aastast 1999 on ta majandanud oma raamatupidamisfirmaga, kust ta on saanud palju kogemusi rahvusvaheliste ettevõtlusega seonduvate seadustega. Enne seda oli ta Franten AS tegevjuht, mis valiti Äripäeva poolt Eesti edukad TOP 100 ettevõtte sekka.

Isolta väärtused on aitamine, avatus, ausus, vabadus, usaldus, uudishimulikkus, õppimine, võrdsus ja austus. Isolta meeskond on kui üks pere - ettevõte edu tagamine rahvusvahelises konurentsis on õnnestunud tänu heale meeskonnavaimule ja sujuvale meeskonnatööle. Koos seisame selle eest, et Isolta veebipõhine ärilahendus jätkab meie ettevõtte traditsiooniga: teenindada ettevõtjaid lähtudes ettevõtja vajadustest ja soovidest.

Sündmused aastate lõikes:

 • 2001 Tarkvara arendamise algus
 • 2002 Tarkvara kasutuselevõtt mitmes sanitaartehnika ettevõttes
 • 2004 Versioon 1.0 avaldatakse, esimesena Windows -ja siis Mac versioonina.
 • 2006 Ettevõtte muutub osaühinguks
 • 2008 E-arved käivitatakse tarkvara osana, koostöös Maventaga
 • 2008 Tarkvara kasutajaid 5000
 • 2009 Etera ja Uusyrityskeskused valivad Isolta aasta elektroonikaettevõtteks
 • 2010 Tarkvara kasutajaid 10 000
 • 2012 Tarkvara kasutajaid 20 000
 • 2013 SaaS versioon avaldatakse, teenus avatakse kasutajatele ka Eestis
 • 2013 E-arvete teenus avatakse koostöös Beswarega
 • 2015 Tarkvara kasutajaid 30 000. Teenus avatakse Saksamaal ja Lätis
 • 2016 Teenus avatakse Rootsis

Kontaktandmed

Keilaniementie 1
02150 ESPOO
SOOME
info@isolta.ee

Isolta on osa Accountor Groupi FMS-tarkvara ärist.

Klienditeenindus

+372 660 0380
info@isolta.ee
E-N: 9-15, R: 9-14

Abimaterjalid