Ettevõtjalugu: Viimased säästud ja uus seiklus Soomes! Loe Aleksandri inspireerivat lugu

reklaam

Kodumaa tolm jalgadelt ning Soome tasuvamat tööd otsima! Kõlab tuttavalt? Majanduslangus mõjutas mitmeid ettevõtjaid ning Aleksander pidi otsima võimalusi ja väljakutseid enda oskuste rakendamiseks Soomes. Loe kuidas tal see õnnestus!

Aleksander paigaldab ja kleebib reklaame. Peamiselt autodele, kuid reklaame on kleebitud ka keerulisematele pindadele (näiteks helikopter!). Töö algab üldjuhul põhjaliku pigi eemalduse ja pesuga. Enne praeguse ameti valikut on Aleksander teinud ka ehitustööd, kuid majanduslanguse tulekuga teadis Aleksander, et tahab midagi muud teha ning valis selleks spetsialiseeruda reklaamide paigalduse ja kleepimise alal.

"...laenasin emalt auto ja tulin viimase raha eest Soome tööd otsima."

Reklaami paigaldamine autole ei ole nii lihtne kui võiks arvata. See vajab palju kannatlikkust ning täpsust. Auto tuleb puhastada spetsiaalse puhastusvahendiga, mis eemaldab rasva, vaha ja muud ained, mis võivad reklaami kinnitamist takistada. Seejärel on vaja auto hoolikalt üle kontrollida ning vaadata, kas on ka keerulisemaid kohtasid, mida silmas pidada. Kui neid on, siis see võib tähendada seda, et mõne auto välisdetail on vaja eemaldada või peab paigaldama sügavamatesse detailidesse väikesed kiletükid. Välisdetaili eemaldamise puhul on vaja olla eriti hoolikas, et seda eemaldamisel kogemata katki ei tee.

Nagu juba eelnevalt mainitud on Teie Reklaam OÜ spetsialiseerunud autode ülekleepimisele. Hetkel on Aleksandril kogemus juba üle 400 auto kleepimisel ning taskus on ka Euroopa Meistrivõistluste 10. Koht.

Meistrivõistlused toimusid Saksamaal Düsseldorfil Viscom messi raames. Võistluste nimi on European Wrap Star

Viscom Mess on iga-aastane reklaamprindile suunatud sündmus, mis toimub Saksamaal Düsseldorfis jaanuari alguses. Sündmus kestab kolm päeva (8 - 10. jaanuar) ning selle raames saab osaleda erinevatel seminaridel, tutvuda innovatsioonidega, näha mida teised teevad ja palju muud.

Kui palju oli võitlusel osalejaid ning mis ülesandeid seal teha antakse?

“Osalejaid on iga aasta kuskil 24 ning ülesandeid on erinevaid, peamiselt kiiruse ja kvaliteedi peale. Näiteks kleepida ära auto uks 20 minutiga nii, et ukselinki pole eemaldatud. Tundub lihtne, aga mitte keegi ei saanud täiuslikku tulemust, “ selgitab Aleksander.

Aleksandri muudeks hobideks on eetiline häkkimine, autosport ja lisaks õpib ta ka DJ-ks.

Pean kohe küsima, et mis on eetiline häkkimine?

“Eetiline häkkimine on turvariskide või erinevate vigade leidmine, süsteemide testimine jne. Leitud vigu või turvaauke ei kasutata oma kasu teenimisel, vaid turvalisuse parandamiseks,” vastab Aleksander.

Kui sul tekkis huvi eetilise häkkimise kohta, siis lisainfit leiate siit ja siit

DJ-ks hakkas Aleksander iseseisvalt õppima, kuid nüüdseks on teda õpetamas sõber, kes on ligi 15 aastat DJ-na tegelenud. Sõbraga koos loob Aleksander uut kokku mixitud muusikat ka nende Youtube kanalis.

Kuidas DJ tehnika soetamine käib? Kuidas tead, mis on hea DJ tehnika?

“Soomes on DJ tehnikat väga lihtne soetada. Näiteks Verkkokauppa poest leidub tehnikat erinevast hinnaklassist. Ise soetasin entry level controlleri, mille plaanin lähiajal juba parema vastu vahetada,”räägib Aleksander.

Samas ei soovita Aleksander kohe kõige kallimat tehnikat osta, sest ei tea ju kas see hobi hakkab üldse meeldima ja huvi ka püsib. Mõned näited entry level controlleritest alustavatele DJ-dele

Hetkel pole Aleksander veel laval esinenud, kuid harjutamine teeb meistriks ning võib-olla võime teda peagi juba klubides mängimas näha. Aleksander mängib ja kuulab peamiselt erinevat house muusikat.

Lähme tagasi sinu töö juurde. Miks valisid just reklaamide paigalduse?

“Sest tegelesin selle alaga juba mõnda aega ja see on mulle huvitav. Rakveres olid palgad niivõrd kehvad, et laenasin emalt auto ja tulin viimase raha eest Soome tööd otsima,” meenutab Aleksander.

Päris julge samm! Riskida kõigega ja minna välisriiki õnne otsima. Mis väljakutseid see endaga kaasa tõi?

“Esialgu oli raske hakkama saada. Tööd jätkus tavaliselt ainult suveks ja kevadeks. Keegi väga jutule ei võtnud, kuna soomlastele meeldib soome keeles rääkida, mitte inglise,” tõdeb Aleksander, kellel on nüüdseks juba liiga palju tööd.

Mis pakub sulle töö juures kõige suuremat rõõmu ja kas miski tekitab ka peavalu?

“Mul on suhteliselt vaba graafik ja sisetööd. Mulle meeldib, et töö on suhteliselt mitmekülgne ja on palju ringiliikumist. Rõõmu pakuvad uued väljakutsed ja huvitavad projektid."

Üheks näiteks toob ta helikopteri ülekleepimise või 750 hobujõuline gumball 3000 auto, mille ta tegi algusest lõpuni ise. Aleksandri sõnul jääks see Gumball 300 Audi r6 tänavapildis kindlasti silma. Vaata autot lähemalt siit lähemalt.

Peavalu valmistavad Aleksandrile nn keerulised autod, millele on igasuguseid kangeid vahasid peale kantud ning see, et osasid detaile on väga keeruline eemaldada ja kerge ära lõhkuda. Kui satub olema keeruline auto võib selle kleepimisele kuluda juba isegi nädal.

Kuidas suhtled enda klientidega ning millist tagasisidet oled saanud?

Aleksander tõdeb uhkusega, et tema klientide tagasiside on olnud väga hea ja nad on tööga alati rahule jäänud. Selle üle tulebki ainult uhkust tunda.

"Alati proovin pakkuda kliendile parimat ja kõige ägedamat lahendust! Kui teised kleepijad või konkurendid abi küsivad, proovin neid alati aidata.”

Teie Reklaam OÜ-l oma kodulehte pole ning peamine reklaam toimud Facebooki kaudu - Autokleepimine. Aleksandril on klientidega otsest kontakti on suhteliselt vähe. Osa klientidest tulevad otse selle Facebook kanali kaudu ning Aleksander on teinud Facebookis ka tasulist reklaami. Suurima osa klientidest moodustavad suured reklaamifirmad, kellega on Aleksander julgelt otse kontakti võtnud.

Kas mäletad veel enda esimest klienti?

“Esimene klient oli tegelikult minu oma tuttav kelle helikopteri üle kleepisin. Tundsin ennast väga hästi, klient tuli tööd üle vaatama ja oli väga rahul,” meenutab Aleksander.

Mis roll on Isoltal sinu, kui ettevõtja, elus?

"Isolta on vist üks ainsaid platvorme, mille kaudu saab saata Eestist Soome e-arveid. Isolta on väga palju aidanud. Enne olid asjad väga segased. Kasutasin Excelit või mingeid PDF arve põhju. Aga nüüd Isoltaga on kõik arved ühes kohas. Isolta platvorm on suhteliselt taskukohase hinnaga. Olen väga rahul Isoltaga ja soovitan seda ka kõigile."

Suur tänu inspireeriva loo eest, Aleksander. Sinusuguste julgete ettevõtjatega on tore tutvuda! Palju edu ja kordaminekuid edaspidiseks!

Kontaktandmed

Keilaniementie 1
02150 ESPOO
SOOME
info@isolta.ee

Isolta on osa Accountor Groupi FMS-tarkvara ärist.

Klienditeenindus

+372 660 0380
info@isolta.ee
E-N: 9-15, R: 9-14

Abimaterjalid