Kirg ala vastu viis ettevõtluseni: "Muud varianti ei suudaks enam ette kujutadagi!"

Kui oma lemmikhobi harrastamiseks kodukandis tegijatest puudus tuli, otsustas Marianne Katila, et peab ise selle heaks midagi tegema. Selle tulemusena sündis akrobaadika -ja postitantsu tunde pakkuv ettevõte, Pole and Power.

Tere, Marianne. Räägi meile alguseks väheke täpsemalt, et mida sinu ettevõte teeb ja kes on sinu kliendid?

Pole and Power pakub postitantsu tunde ja ka muid akrobaatika -ja venistustunde. Ka lapsed ja mehed on hakanud tundidel käima. Lisaks sellele on mul netipood, kus müün tantsuposte, õhu-akrobaatika varustust ja tekstiile.

Aga sina ise? Millist tööd oled varasemalt teinud ning mida õppinud?

Pärast ülikooli lõpetamist käisin erakoolis jumestuskunstnikuks õppimas ja sellel alal töötasin kuni Pole and Power ettevõtte asutamiseni. Selle kõige kõrvalt hakkasin ka postitantsu treeneriks, mis on üsna loogiline, sest olen olnud treener ka varasemalt. Postitantsu koolis, millel oli sellele lisaks ka netipood, hakkasin õppima kehalist kasvatust. Sellea sisaldus ka eratreeneri eriala.

Eratreeneriks õppides kutsuti mind juba tööle, mille võtsin hea meelega vastu ja töötasin mõned aastad jõusaalis. See tundus õigena ja oli tegelikult ka minu lapsepõlveunistus, lisaks jumestuskunstnikuks olemisele.

Miks otsustasid hüpata palgatöötaja kingadest ettevõtja kingadesse?

Töö tähendab mulle ka midagi muud kui ainult palka ja soovisin panustada sellesse väheke rohkem. Palgatööliseks olles ei saanud seda väga teha ning heategevusena samuti seda teha ei tahtnud.

Samaaegselt mõtlesin pidevalt enda postitantsu ruumide leidmisest kodulinnast. Eelmised tegijad olid aja puuduse või muude põhjuste puhul tegevuse lõpetanud. Tahtsin selle ala tuua Seinäjokille aga ei mõelnud veel ettevõtjaks hakata. Soov ala õpetada oli suur ja seetõttu otsustasin hakata seda paar tundi nädalas õpetama.

Vajadus ja innustus oli aga nii suur, et mõne kuu möödudes pidin hakkama mõtlema, et kuidas saada põhitöö kõrvalt lisaaega. Lisaks sellele kasvas huvi ettevõtluse järele. Nüüd ei oskaks enam ette kujutatagi midagi muud. Huvi ala vastu on nii suur, et see viib juba iseenesest edasi.

Mis sulle enda töö juures kõige rohkem meeldib?

Ettevõtjana on kõige parem eneseteostus ja klientidele rõõmu toomine. Postitantsu ja muude akrobaatika alade juures on lisaks füüsisele vaja ka hingelist poolt ja just seda on nii hea kõrvalt vaadata. Mulle meeldivad inimesed ja õnneks on minu töös on palju suhtlemist.

Kuidas suhtuvad sinu ettevõtjaks olemisse sinu lähedased ja millist abi sa oled saanud?

Lähedased on mind kannustanud algusest peale. Minu tütar küsis minult palju, et mida ettevõtlus tähendab ja hakkas minuga koos (ja ka üksi) reklaame ja tunde planeerima. Vanem vend on jätkanud isa jälgedes farmi ülalpidamist, seega on meie peres ettevõtlus väga tugevalt sees. Nooremad vennad ja eriti neist vanim on aidanud palju visooni kujundamises ja teinud ettevõttele ka reklaamvideo.

Lisaks sellele on mul suur hulk sõpru, kellest nii mõnigi on mind aidanud rohkemgi kui nad ise teavad. Oskusi, inspiratsiooni ja kaasaelajaid leidub nii pere kui ka sõprade hulgast. Olen selle eest väga tänulik. Sel aastal ostsin sõbralt postitantsu netikauba. Ka selle usalduse ja võimaluse eest olen väga tänulik.

Kas oled pidanud ületama väljakutseid mida sooviksid, et teised oskaksid vältida?

Mul ei ole väga suuri välakutseid olnud aga ususn, et olen suutnud neid vältida tänu oma suurele toetajaskonnale. Olen võtnud ka puhkust, kuigi nii toredast tööst ei tahakski eemale minna.

Kuidas on Isolta sind aidanud?

Selged teenused ja õiglane hind. Lisaks sellele tundub, et Isolta areneb koguaeg paremas suunas.

Pole and Powerin pakutavate teenustega võid tutvuda nende kodulehel.

http://www.poleandpower.com/

poleandpower@gmail.com

Kontaktandmed

Keilaniementie 1
02150 ESPOO
SOOME
info@isolta.ee

Isolta on osa Accountor Groupi FMS-tarkvara ärist.

Klienditeenindus

+372 660 0380
info@isolta.ee
E-N: 9-15, R: 9-14

Abimaterjalid