Ettevõtjalugu: Töö kui hobi! Reet on leidnud ideaalse kombinatsiooni!

Reedal on mitmeid tervislikele eluviisidele keskendunud hobisid. Ühest neist kasvas välja idee ettevõtte loomiseks, mida Reet on nüüdseks juhtinud juba üle kaheksa aasta. Kõik see tervislikkus ja aktiivsus on üle kandunud ka Reeda kahele pojale.

Tere Reet! Räägi meile väheke endast.

Ma olen pärit Viljandist, kust peale kooli liikusin Tallinnasse ning kohe peale seda viieks aastaks Moskvasse õppima. Sealsed aastad (1986–1991) olid ühed huvitavamad ja väljakutsuvamad minu elus. See oli aeg, kui õpingud Ameerikas või Inglismaal kõlasid ulmeliselt. Koos teiste Eestist pärit tudengitega oli see ajajärk äärmiselt põnev ning kauakestvad sõprussidemed on jäänud tänase päevani.

Mul on 2 täiskasvanud poega, kes endi sõnul on astunud minu jälgedes: ka nemad on huvitatud inimese tervisest ning nad hindavalt kõrgelt tervislikke ja sportlikke eluviise. Mihkel Martinson õpib Maastrichti Ülikoolis Euroopa rahvaste tervist ning noorem poeg Marten Martinson Tallinna Ülikoolis kehakultuuri, samuti mängib ta Eesti koondises ragbit. Need kaks noormeest on minu kõige suurem tugi ja uhkus.

Kuidas on sul tekkinud nii palju tervisega seotud hobisid?

Mulle meeldib olla uudishimulik ja seega on aidanud aastate jooksul mitmed hobid kujundada ka minu elamise viisi. Mulle on oluline tervislik elustiil: toitumine, toidu valmistamine ja retseptide uurimine. Eriti meeldib mulle küpsetamine, millega olen tegelenud aastaid. Minu viimase aja lemmikuteks nö patuvabad maiustused, millede retsepte olen ka ise koostanud.

Reisimine ja looduses viibimine on väga head vahepalad kirele nimega pilates. Samuti pildistamine ning jõuludeks ise kingituste valmistamine, on tegevused, mida ma väga naudin. Mõned hobid on hiljuti ise minu juurde tee leidnud, näiteks aroomiteraapia. Lisaks meeldib mulle veeta aega sõpradega, koos nendega reisida ning tegeleda mäesuusatamisega. Seltskonnatants ja balletitunnid on samuti hobide nimekirja lisandunud.

Kuidas leidsid tee ettevõtluse juurde?

Ettevõtjaks olemisele eelnes väga pikk periood, kus ma tegutsesin valdkondades, mis tagasivaates tunduvad uskumatutena. Olen ju hariduselt karusnahatöötlemise tehnoloogia insener, mida õppisin Moskvas 5 aastat. Laste kasvamise kõrvalt olen töötanud lilleseadjana, müügiesindajana ning ühe välismaise kaubamärgi esindajana ... kuniks sattusin vaimustusse Joseph Pilatese treeningmeetodist, mis haaras mind täielikult.

Hobist kasvas välja töö, mis on minu meelest parim kombinatsioon. Minu pilatese stuudio on arenenud ja laienenud alates 2010. aastast koos paljude rõõmsate ja rahulolevate klientidega, kelle rüht on parem, selg sirgem ja keha tugevam.

Seega oli ettevõtjaks saamine asjade loomulik käik. Alustades töö kõrvalt pilatese treeningute juhendamisega, muutus see kahe aastaga nii intensiivseks, et stuudio kasuks otsustamine oli ainuõige samm.

Miks just pilates?

Ükshetk tekkis äratundmine, et see on asi, mis mulle meeldib. Ja see huvitab mind tänase päevani – mitte kunagi ei hakka igav ja ükski päev ei sarnane teisega. Mõned kliendid on minuga koos treeninud täiesti algusest alates. See on nii hea tunne, kui teistele andes saad tunda nende rõõmu.

Mida pilates endast täpsemalt kujutab?

Pilates on tõhus meetod enda keha tugevaks, painduvaks ja liikuvaks treenimiseks. Julgen öelda, et see toimib kohe nii hästi, et aastad nagu hakkaksid tagurpidi käima ja vanus tundub aina enam lihtsalt numbrina. Pilatese treening aitab saavutada paremat rühti, leida üles enda keha sisemine tugevus ja tasakaal, muuta selja liikuvaks ning valuvabaks.

Pilatese tuntum osa on matil võimlemine, kuid väga olulise poole moodustab ka eriseadmetel (Reformer, Cadillac, Chair) treenimine. Masinad on õpilastele suureks abiks ning võimaldavad kiiremini tulemusi saavutada. Oluline on veel märkida, et seadmeid kasutatakse ainult pilatese treeningutele spetsialiseerunud stuudiotes ning õpetaja juhendamisel, suurtest spordiklubidest neid ei leia.

Minu stuudio pakub huvilisele treeninguid matil, seadmetel, väikestes rühmades, duotreeninguid ja ka personaaltreeninguid. Kõik meie õpetajad omavad pikaajalist kogemust ja põhjalikku koolitust.

Milliseid kliente treeningutel käib?

InPilatese stuudios käivad kliendid, kellele on tähtis hea kehahoiak ning teadlik treenimine. Üldiselt on klientideks inimesed, kes on teinud oma valiku rahulikuma loomuga treeningu kasuks ja/või kes tulevad istuvast eluviisist tingitud selja- või õlaprobleemide pärast.

Samuti on suur hulk neid, kes harrastavad pilatest, et olla oma põhispordialal (nt jalgpall, tennis) paremad, et tantsida paremini (võistlustantsija), et teha enda tööd pingevabamalt (hambaarst, raamatupidaja), et viiulit mängides kael ja õlad vähem pinget tekitaksid jne.

Kliendid saavad tänu pilatese treeningutele parema kehahoiaku, valuvaba ning tugeva keha, et nautida enda tavaelus kõike rõõmupakkuvat. Kliendid on vanuses 15–83, nii naised kui ka mehed.

Mis sulle enda töö juures kõige rohkem meeldib?

Mulle meeldib olla oma aja peremees. Kuid päevast-päeva õpetades ning tegeledes ka firma asjadega, võtab see kõik väga suure osa minu ajast. Rõõmu pakub see, et minu teadmistest muutub paremaks kellegi igapäevaelu. Lihtne parandus on mõnikord väga edasiviiv.

"Kõige suurem rõõm on ikkagi see, et töö ja hobi vahel on võrdusmärk ja see heaolutunne kasvab iseenesest suuremaks."

Milliseid väljakutseid oled kohanud? Jagad äkki mõnda naljakat seika?

Üks suur väljakutse oli juba enda usaldamine ja firma loomine. Mõnede aastate tagune otsus firmas ainuomanik olla, vajas samuti julgust ja järjekindlust.

Kodulehe hiljutine uuendamine on ka samm uuenduste suunas ning näitab seda, et algusest tänase päevani on toimunud tohutu areng: õpitud on juurde uusi oskusi, investeeritud enda arendamisse, liigutud uutesse ja parematesse ruumidesse.

Hetkel on minu töös põhilisteks väljakutseteks professionaalsete treenerite juurdeleidmine ja meeskonna juhtimine. Väljakutse on teinud lihtsamaks enda sisetunde usaldamine. Seda soovitan alati kuulata.

Kahjuks või õnneks ei ole minu kui ettevõtjaga midagi naljakat juhtunud. Tunde juhendades aga küll. Näiteks: olles algaja treener ja värskelt koolituselt tulnud, olin väga innustunud kõiki juhiseid silmas pidama ja mitte niivõrd vaatama, kas treenitavad ka järgi jõuavad. Nii said ettevalmistatud harjutused 20 minutit enne tunni lõppu otsa. Lähenesin loominguliselt ja lisasin hulga venitusi, mis minu apsaka ära varjasid.

Mis roll on Isoltal sinu kui ettevõtja argipäevas?

Leidsin Isolta juhuslikult, kui otsisin lahendust probleemile, kuidas arveid kiiresti ja korrektselt vormistada. Eelnevalt olin neid teinud ise arvutis tabeli kujul. Püüdes ajaga kaasas käia, tuli teha järgmine samm, et hoida kokku väärtuslikku aega. Mulle meeldis, et oli võimalus valida erinevate pakettide vahel ja proovida teenust tasuta.

Hetkel olen väga rahul – arvete edastamine kliendile toimub kiiresti, kasutamine on lihtne ja saan hetkega ülevaate tasutud ja tasumata arvetest. Klienditoe olemasolu on samuti suurepärane boonus.

Veel meeldib, et Isolta tiim tegeleb tarkvara pideva täiustamise ja arendamisega. Arvete väljastamine on kordades kiirem ja mugavam kui enne. Ma ei kujuta enam ette, et ilma Isoltata läbi saaks. Olen seda soovitanud ka tuttavatele.

Suur tänu, Reet, et jagasid meiega enda ettevõtjalugu! Kindlasti inspireerib see ka teisi seda julgelt sammu astuma!

Nüüd aga kõik sammud InPilates Treeningstuudiosse tervist parandama ja Pilatest harjutama.

Kontaktandmed

Keilaniementie 1
02150 ESPOO
SOOME
info@isolta.ee

Isolta on osa Accountor Groupi FMS-tarkvara ärist.

Klienditeenindus

+372 660 0380
info@isolta.ee
E-N: 9-15, R: 9-14

Abimaterjalid