Juhend Soome ettevõttele e-arvete saatmiseks

E-arve saatmine

E-arvete saatmine on jätkuvalt kasvuteel ja üha enam leidub organisatsioone ja ettevõtteid, kes ei võta arveid vastu muul kujul, kui ainult e-arvena. Isolta teenuse kaudu on e-arvete saatmine Soome ettevõtetele lihtne ja kiire. Artiklis toome välja mõned punktid, mida peaksid meeles pidama Soome e-arve saatmisel. Seetõttu soovitame kõigile enne esimese e-arve saatmist, artikkel läbi lugeda.


Mis on Soome ettevõtte e-arve aadress ja kuskohast ma selle leian?

E-arve aadress on arve saatja või saaja aadress, mille abil saab ettevõtetele saata e-arveid. E-arve aadressiks võib Soomes olla OVT kood, IBAN kood või Veebiteenuse kood.

Kõige levinumad e-arve aadressid Soomes on.

  • 003712345678
  • FI2112345600000785
  • TE003712345678

Tähelepanu! Kontrolli, et oled enne e-arve saatmist e-arve aadressi ja operaatori koodi õigesti kirjutanud ! Vale aadress või operaatori kood on peamised põhjused miks e-arve ei jõua saajani.

Soovitame küsida e-arve aadressi ja operaatori koodi otse arve saajalt. Soomes võid kontrollida saaja e-arve aadressit TIEKE e-arve aadressi andmebaasist https://verkkolaskuosoite.fi.


Mis andmed peavad e-arvel olema?

E-arvel peavad olema saaja aadress (tänav, postiindeks ja linn/maakond), sinu ettevõtte pangakonto andmed (IBAN ja BIC). Eelnevalt loetletud andmed on kohustuslikud Maksuameti poolt määratud e-arvete nõuded. Lisaks peab kliendi andmetesse olema lisattud e-arve aadress. Lisainfot arvete nõuetest leiad siit.


Kas e-arvetel on piiranguid tähemärkide või muude andmete suhtes?

E-arvete vahendamiseks kasutatakse Soome Finvoice standardit, kus on määritletud teatud väljade maksimumpikkused ja tähemärkide määrad. Finvoice standardi abil veendume selles, et arve jõuab korrektselt vastuvõtja süsteemi.

Mõned näited piirangutest:

  • Arve saatja www-aadress ei saa olla üle 35 tähemärgi pikkune.
  • Arve real oleva teksti pikkus on kuni 100 tähemärki.

Seega on e-arvetes teatud piiranguid, kui palju tähemärke võib olla teatud väljades. Isolta Arved teenus ei saada e-arvet, kui see ei vasta Finvoice standardile.


Kas ma saan saata e-arvega manuseid?

Muidugi saad! Võid lisada e-arvele järgnevates failitüüpides liiteid: pdf, jpg, png, doc, docx, xls, xlsx, odt, ods. Võid lisada kuni 10 liidet, mille kogumaht ei saa ületada 1 Mt.

Eelmainitud piirangud on Isolta määratud, kuid peaks meeles pidama, et saajal võivad olla enda poolt määratud piirangud liidete suhtes. Soovitame kontrollida e-arve saajalt milliseid failitüüpe nad toetavad. Kõige levinum failitüüp on pdf, mida tuleks eelistada võimaluste kohaselt.

Tähelepanu vajavad Soome e-arvete operaatorite nõuded manuste osas:

  • Kui saaja e-arve operaator on pank, ei saa manuseid e-arvega saata
  • E-arve operaator Logica ei tunnista järgnevaid failitüüpe: .ods .jpg .xls .xlsx .docx
  • E-arve operaator Enfo Zender ei tunnista Isolta kaudu saadetud manuseid

Juhuu! Said e-arve saadetud! Kuidas tead, et see on saajale kohale jõudnud?

Anname sulle eraldi teada kui e-arve saatmises on ilmnenud probleeme. Kui me pole probleemist teavitanud, võid olla kindel, et e-arve saatmine on õnnistunud. Oleme arendamas võimalust jälgida ise e-arve staatust.


Kui palju e-arve saatmine maksab?

Võid tutvuda kehtivate e-arvete saatmise hindadega koduleheküljel.


Millal pead maksma saadetud e-arvete eest?

Saadame e-arvete/ printimisteenuse arve arvelduspiiri ületamisel (u. 10-15 eurot) või teise võimalusena koos aastamaksuga.


Tekkis lisaküsimusi? Võta ühendust!

Võta kasutusele tasuta arvete esitamise programm

Isolta arvete saatmise teenus

Halda enda müüki ja kliente tasuta, Isolta Arved arvete koostamise tarkvara abil. Maksa alles siis, kui arvete määr kasvab.

Registreeru nüüd ja saada arveid või Loe lisaks