Parim praktikakoht keskendub õppimisele

Emmi Koistinen

"Õpilasele on hea töökogemus tähtis osa õppimisprotsessist."

Viis kuud praktikat Isoltas on nüüd möödas. Kogemusi kogunes palju ja enesekindlus tuleva tööelu suhtes kasvas.

Emmi Koistinen Olen Emmi, 23-aastane IT-ala õpilane Helsingist. Kevadel 2018 olin oma õpingutega sealmaal, et oli aeg võtta järgmine samm ja otsida praktikakoht tulevaks sügiseks. Internetis surfates leidsin Isolta. Tekkis mõte "Tundub huvitav". Ei midagi kui praktika avaldust kirjutama.

Tööintervjuu järgselt ei kestnud kaua, kui mind juba uutele töökaaslastele esitleti ja seeläbi ettevõttega lähemalt tutvuda sain. Eelarvamusi mul ei olnud, sest teadsin, et töö tegemine on inimeste parim aeg. Okei, pean tunnistama, et peas pöörlesid ka hirmumõtted pikkadest tööpäevadest ja igavatest tööülesannetest.

Minu õnneks üllatusin väga positiivselt juba peale esimest töönädalat. Aeg lendas linnutiivul, töökeskkond ja -ülesanded olid meeldivad. Seadsin endale eesmärgiks õppida kasutama ettevõtte tarkvarasid ja mõista millised andmed on ettevõttele olulised.

Olin osa turundusmeeskonnast ja seal sain uurida numbreid ja diagramme lähemalt ning läbisin ka JavaScript kursuse. Praktika lõpusirgel sain õpitut kasutada, luues ettevõtte veebilehele käibemaksu kalkukaatori. Tutvusin ka teiste uute tarkvaradega.

Häbeliku inimesena oli praktika algus mulle põnev, kuid märkasin üsna kähku, kui meeldiv ja rahulik minu töökeskkond oli. Töövälisel ajal käisime harjutamas mägironimist ja Crossfiti.

Emmi Koistinen

Töötades Isoltas mõistsin, et tööelu võib tõesti meeldiv olla. Nägin ka kokreetsemalt seda, milline minu ala töö hakkab tulevikus olema ja mida see endaga kaasa võib tuua. Praktikandina oli hea tunda, et olen samaväärne kui kõik muud Isolta töötajad.

Parim saavutus praktika ajal oli enda oskuste areng. Julgus ja innukus haarata kinni uutest väljakutsetest, eelarvamuste vabalt. Lisaks muutus andmete hankimine koguaeg huvitavamaks ja sain Googlega heaks sõbraks.

Olen õnnelik, et mul oli võimalus võtta vastu iseseisvalt otsuseid. Palju on veel õppida aga praktika annab mulle head eeldused tulevaks tööpõlveks.

Suuri pettumusi praktika ajal ei olnud, antud vastutus tekitas iseendas pingeid. Oli raske ieendale tunnistada, kui miski osutus liiga raskeks. Mõnikord tekitas isegi tühi kohvikann köögis väikest stressi.

Soovitan teistele alustada praktikat eelavamuste vabalt, aga ka teadlikuna asjadest, mis sulle isiklikult huvi pakuvad. Peab meeles pidama, mida soovid praktikast saada ja millal võib öelda, et praktika on õnnestunud. Suuri pingeid pole vaja endale luua, sest praktikant ei ole professionaal. Sõbralik ja innukas hoiak on pool võitu.

Praktika järgselt jätkub elu tuttaval viisil õppingute ja hobide jätkamisega. Ootan tulevikku positiivselt meelestatuna ja tahan enda oskusi arendada ning leida selle, mida teha soovin. Pärast õnnestunud viiekuulist praktikat on hea mõte seda tähistada puhkusereisiga!

Võta kasutusele tasuta arvete esitamise programm

Isolta arvete saatmise teenus

Halda enda müüki ja kliente tasuta, Isolta Arved arvete koostamise tarkvara abil. Maksa alles siis, kui arvete määr kasvab.

Alusta arvete saatmist kohe või Loe lisaks