Krista Kink, (osa 4) Mis asi on iPlanner ja mis kasu on sellest ettevõtjale?

iPlanner on hea abivahend nii alustavale ettevõtjale kui ettevõtluskonsltandile äriplaani, finantsplaani ja turundusplaani kirjutamiseks. Seda on ka kasutanud pangad, ülikoolid ja kasutavad ka inkubaatorid.

Võimalus koos Tallinna Ettevõtlusameti konsultandiga äriplaani kirjutada nii Töötukassasse kui EAS-i ning iseendale või tulevasele rahastajale. Konsultant saab äriplaani veebikeskkonnas reaalajas lugeda, kommenteerida ja parandada. Sinna on integreeritud nii finantsprognoosid kui äriplaani tekst. Kui tehakse muudatused finantsprognoosides, toimuvad ka tekstile lisanduvates tabelites samuti muudatused. Seda saab kasutada eesti, vene, inglise ja itaalia keeles.

Need kes Tallinna Ettevõtlusameti infopunktis avalduse esitavad, neile avatakse iPlanneri konto tasuta. Tallinna Ettevõtlusamet ei kirjuta küll kellegile raha eest äriplaani ära (selle jaoks on eraldi ettevõtted) aga hea nad meelega loevad, parandavad ja täiendavad sinu äriplaani. 

Alustaval ettevõtjal on tavaliselt raske. Ei tasu meelt heita kui esimesel või teisel kasel äriplaanei vasta nõuetele või ei sisalda kõiki vajaliku informatsiooni. Alati on konsultandid aidanud täiendada ja parandada. Teinekord ongi tulemus see, et selle äriplaaniga ei tasu edasi minna, sest äriplaan näitab, et tegemist ei ole kasumliku äriga. Se on muidugi hea kui sellise tulemuseni jõutakse juba äriplaani kirjutamise faasis. 

 

Võta kasutusele tasuta arvete esitamise programm

Isolta arvete saatmise teenus

Halda enda müüki ja kliente tasuta, Isolta Arved arvete koostamise tarkvara abil. Maksa alles siis, kui arvete määr kasvab.

Alusta arvete saatmist kohe või Loe lisaks