Amet selge - hakka iseenda tööandjaks!

rakennus-ruissalo-auto

Ehitusala on põnev. Sellel alal on imselt rohkem ettevõtjaid kui kuskil mujal. Miks? Äkki Rakennus Ruissalo Oy tegevjuht Julius osab sellele vastata enda ettevõtjaloo kaudu.

Julius lõpetas ehistuskooli 2006. aastal ja hakkas koheselt FIE-na tööle. Esimesed kaheksa aastat möödusid allhankeid tehes. Julius, miks sa läksid koolipingist kohe ettevõtjaks?

“Tundsin koheselt, et soovin ennast parimal viisil arendada ja õpitut rakendada ning seeläbi leida tee edukuseni. Tahtsin arendada enda oskusi ja karjääri enda soovide kohaselt.”

Kogemuse, tunnustuse ja enesekindluse kasvades oli aeg liikuda FIE juurest OÜ juurde. “Hakkasin peatöövõtjana vastu võtma täielikult enda projekte ja oli suurepärane näha, et kliente oli piisavalt ja kalender oli täis juba 80 tunniseid nädalaid. Siinkohal oli aeg iseendale tunnistada, et on hetk hankida abikäsi,” meenutab Julius. Viimaste aastate eesmärgiks on olnud säilitada stabiilset kasvu ja võtta vastu ainult nii palju tööd millega on võimalik tagada töö kvaliteeti.

Kõlab tuttavalt? Oskuste ja tuntuse kasvuga on tööd piisavalt ja tekib võimalus valida millist tööd vastu võtta ja millist mitte. Nii on see ka muu ala ettevõtjatel. Tutvume Juliusega veidike lähemalt.

rakennus-ruissalo-lapset

Räägi endast lähemalt

“Olen selline 31-aastane kahe alla 10-aastase poja isa. Kui ma tööd ei tee siis veedan aega lastega ning teen ka palju trenni. Plaanin lähiajal minna tagasi boksi juurde. See hobi jäi minevikus veidike soiku. Suviti käin mitmetel festivalidel. Sel suvel käisin Ruisrockil, Saaristo-openil, We love-l ja Tomorrowlandil, mis on maailma suurim elektroonilise muusika festival."

rakennus-ruissalo-vapaa-aika

Sellega on lihtne samastuda. Oled selline tavaline ebanormaalne mees, kes veedab aega lastega, sporti tehes, muusikat kuulates ja lõbutsedes.

Miks hakkasid just ehitusala ettevõtjaks?

“Armastus ala vastu on suur, aga lihtsalt armastusest seda ikka ei tee," ütleb Julius. Üsna harva loob keegi ettevõtte, seda ala armastamata. Aga mis veel? "Mõistsin, et olla oma oskuste abil majanduslikult edukas on vaja luua enda ettevõte ja hakata seda kasvatama", täpsustab Julius. Seega mõistsid, et oskad oma tööd ja võid edukas olla. "Umbes nii jah."

rakennus-ruissalo-laasti

Mida su ettevõte siis täpsemalt teeb ja kes on sinu kliendid?

Peamiselt keskendun kahele erinevale remonditeenusele:

1. Korteriühistud: Soome korteriühistud vastutavad veekahjustuste eest, aga ka saunaruumide ja muude remondi eest.

2. Ettevõtted / avalik sektor / eraisikud, kes omavad teatud ruume või kontoreid: Osaline või täielik remont hoiab kvaliteeti üleval, kuid samuti peab meeles pidama ka eelarvet. Nende ruumide eesmärk on toota raha ja sellepärast peame meie enda remonditööd võimalikult kiiresti tegema, et saaks need ruumid uuesti kasutusele võtta.

Mis sulle enda töö juures kõige rohkem meeldib?

“Pean ütlema, et vabadus on kindlasti see kõige tähtsam,” ütleb Julius kiiresti.

Aga see on pea iga ettevõtja rõõmu põhjuseks. Kas miskit veel? "Suurim rõõm on siis kui tajud, et mitmete klientidega hakkab koostöö kohe algusest alates sujuma ja võid natida vastastikust usaldust. Sinusse usutakse, et teed kvaliteetset tööd, eelarve kohaselt ning seda usaldust ei peteta!"

See on väga hästi öeldud! Ettevõtja tunneb rõõmu kui teda usaldatakse. Mitte sellepärast, et see kasvatab kasumit (muidugi on ka see hea põhjus), vaid sellepärast, et see tõestab töö kvaliteeti.

rakennus-ruissalo-kattopalkki

“Suurt rõõmu toob ka see kui kohtan erinevaid kliente erinevate vajadustega ning saan täita igaühe soovid.”

Sulle meeldivad väljakutsed. Tead, et sama lahendus ei sobi igale kliendile. Pead olema tähelepanelik. Töö püsib mitmekülgsena.

Milliseid väljakutseid oled ületanud ning soovid, et teised ettevõtjad oskaksid vältida?

“Ebakindlus tuleviku suhtes. Kui kliente on palju ja teed enda tööd hästi siis täitub kalender üsna kiiresti. Sellest olen õppinud mõtlema, et küll seda tööd tuleb alati tasapisi juurde. Muidugi mõnikord rohkem, mõnikord vähem aga siiani on alati tulnud ja oled selle eest väga tänulik.”

Kuidas on Isolta sind, ettevõtjana, aidanud?

“Isolta pööras minu kontoritöö positiivses mõttes peapeale. Proovisin enne paari teist arveldusprogrammi aga need olid kiviajast ja neid oli raske kasutada. Isolta kasutuselevõtt ei tundunud ületamatuna ja polnud vaja enam andmeid excelisse sisestada. Sain kõik vajaliku ettevõtte ülalpidamiseks. Teenust arendatakse pidevalt ning klienditeenindus aitab alati. Lisaks on ka minu arendusettepanekuid arvesse võetud.”

Suur tänu intervjuu eest, Julius!

Julius Ruissalo

Rakennus Ruissalo http://rakennusruissalo.fi/

Võta kasutusele tasuta arvete esitamise programm

Isolta arvete saatmise teenus

Halda enda müüki ja kliente tasuta, Isolta Arved arvete koostamise tarkvara abil. Maksa alles siis, kui arvete määr kasvab.

Alusta arvete saatmist kohe või Loe lisaks