Kontoritööst Nuuksio loodusesse metsikute ürtide keskele


Võib-olla oskad ka sina samastuda Annu Huotari looga. Kontoritöö hakkas ahistama ja lausa pidi midagi muud tegema hakkama. Nii on paljud meist leidnud tee ettevõtluse juurde - ühendades enda hobi äritegevusega. Annuga tutvusime esialgselt juba aastal 2013, kui ta Isolta kasutusele võttis. Nüüd, mitmeid aastaid hiljem, tekkis meil võimalus Annut intervjueerida.

Annu, räägi meile veidike endast.

Lõpetasin kooli turismi- ja ka loodus- ja kõnnumaa matkajuhi alal. Elame perega Vihtis Tervalammen külas ja meil on kolm teismelist poega. Nendele lisaks veel koer ja kolm kassi. Minu südamelähedasteks hobideks on metsikud ürdid, looduses liikumine, jõusaalis käimine ja ka keraamika.

Annu Huotari

Sa oled ka varem töötanud turismi alal?

Olen töötanud reisibüroos ja täitnud seal erinevaid tööülesandeid. Turismi alal olen töötanud terve karjääri jooksul.

Miks otsustasid luua oma ettevõtte?

“...kontoris istumine ei olnud see, mida oleksin tahtnud elu lõpuni teha.”

Olin töötanud turismi alal juba umbes 16 aastat ning hakkas tunduma, et kontoris istumine ei olnud see, mida oleksin tahtnud elu lõpuni teha. Pere-ettevõttes tuli aeg teha sugupõlvede vahetus. Kuna minul oli turismivallas kõige rohkem teadmisi ja kogemusi otsustasime, et mina jätan oma päevatöö ja võtan pere-ettevõtte täiskohaga üle. Pärast seda on ettevõttesse tööle tulnud ka mu õde, Kaisa. Lõpetasin loodus- ja kõnnumaa matkajuhi alal kooli 8 aastat tagasi ning neid oskusi olen saanud ka ettevõtjana kasutusele võtta.

Mida sinu ettevõte teeb ja kes on sinu kliendid?

Hawkhill on loodustursmi ettevõte, mis pakub kvaliteetset majustust Vihti Nuuksio rahvuspargi külje all. Pakume vaba aja matkasellidele majutust aga ka äriklientidele nende soovide kohaseid pakette, näiteks saunaõhtud, metsaretked, kokkamist lõkke ääres, looduslike ürtide korjasmisretkesid ning lisaks sellele pakume ka meie partnerite pakutavaid teenuseid.

Hawkhill

Mis pakub sulle sinu töö juures suurimat rõõmu?

Olen õnnelik, et oleme koos venna ja õega, saanud viia pere-ettevõtet edasi ja oleme loonud ettevõttele uue raamistiku, mida on paljud meie rahvusvahelised kliendid kiitnud. Mulle meeldib see väga, et saan liikuda looduses iga päev, olla loov ja vajadusel enda ja klientide soovide kohaselt üsna kiiresti uusi tooteid luua.

“Ei tohi liialt kiirustada, et jõuaksid teha asju korralikult ja hoolega.”

Milliseid väljakutseid oled enda ettevõttes suutnud ületada ja soovid, et teised oskaksid neid vältida?

Ettevõtte alguses kujundasin enda tooted liiga keeruliseks. Mõtlesin, et ühes paketis peab olema mitu erinevat toodet. Nüüd mõistan, et võlu peitub lihtsuses. Ei tohi liialt kiirustada, et jõuaksid teha asju korralikult ja hoolega. Igale poole ei pea jõudma (kuigi võrgustumine on väga tähtis). Peab oskama võtta vaba aega ning ka enda ja pere eest hoolt kanda.

Hawkhill

Kuidas on Isolta sind sinu ettevõtja retkel aidanud?

Oleme kasutanud Isoltat juba umbes viis aastat. Oleme Isoltaga väga rahul ja olen seda soovitanud mitmetele uuele ettevõtjale. Tähtis on lihtsus. See tähendab seda, et pole vaja lugeda erinevaid juhendeid, vaid süsteem töötab nii nagu eeldad, et see peaks töötama.

Suur aitäh intervjuu eest, Annu! Sinusuguseid ettevõtjaid on au tunda!

Annu Huotari

Hawkhill https://www.hawkhill.fi/

Võta kasutusele tasuta arvete esitamise programm

Isolta arvete saatmise teenus

Halda enda müüki ja kliente tasuta, Isolta Arved arvete koostamise tarkvara abil. Maksa alles siis, kui arvete määr kasvab.

Alusta arvete saatmist kohe või Loe lisaks