Ettevõtjalugu: Kaksikute ja õpingute kõrvalt startupi asutajaks

Inkeri ja perhe

Kes sa oled ja millega sinu ettevõte tegeleb?

Olen Inkeri Borgman ja olen juhin koos elukaaslase, Jannega, ettevõtet nimega Gigle.

Gigle on teenus, mis toob ühe nupu vajutusega artistid kohale sinna kuhu vaja. Sama lihtne kui takso tellimine. Pakume ettevõtetele, ürituste korraldajatele ja eraisikutele võimaluse leida esineja erinevateks sündmusteks. Artistidele ja ürituste vahendajatele pakume digitaalplatvormi, mille abil nad saavad enda teenused nähtavale ning võimaldab soovijatel neid tellida.

Gigle automatiseerib tavapärased teenuste ostu-müügi etapid nagu lepingud, ajagraafikud, arvete saatmise ja seega võimaldab esinejate tellimist ka väiksemate sündmuste puhul. Kas meeskond vajaks lisaenergiat improviatsiooniõhtu näol? Luuletuste lugejat ettevõtte jõulupeole? Kliendikohtumine eriliseks viiuldaja abil? Koosolekule veidike maagiat?

Põnev! Kuidas Gigle sündis ja miks soovisid ettevõtjaks hakata?

Gigle sündis äkkideena sauna laval minu, kui kultuuritootja, ja mänguloojast elukaaslase, Janne, soovist aidata loova ala professionaale. Märkasime, et kunsti alal on probleem, mis vajab lahendust. Sellest sündiski Gigle - platvorm, mis aitab osta artistide teenuseid ja artistidel neid müüa.

Minu juured on müügitöö ja kunsti juures. Sibeliuse keskkoolis mõistsin, et professionaalse esineja karjäär ei ole minu jaoks ja hakkasin mõtlema, et äkki saan aidata teisi, andekamaid ja tulihingelisemaid artiste, nende karjääri edenemises.

Olen väga huvitatud sellest, kuidas digitaalsus muudab inimeste elu ja eriti elamuste ostmist. Lisaks sellele on huvitav jälgida, kuidas me võime inimeste ja ettevõtete ostuharjumusi mõjutada, tehes elamuste ostmise lihtsaks ja läbinähtavaks.

Gigle voitti Sula-pitch kilpailun

Millega tegelesid enne oma startupi loomist?

Viimaste 20 aasta joksul olen teinud erinevaid töid. Kooli kõrvalt töötasin müügi alal ja seejärel müügimeeskonna juhina. Töökogemust looval alal on kogunenud viimase 10 aasta jooksul avalikust sektorist, munitsipaal- ja erasektorist, sündmustekorraldusest, turundusest, kommunikatsiooni- ja rahadusvaldkonnast. Olen töötanud erinevate loovate alade juures, muuhulgas tantsu, teatri, muusika ja tsirkuse alal.

Mis sulle enda töö juures kõige rohkem meeldib?

Visioon on suur ja tiim suurepärane. Seda probleemi ei ole kerge lahendada ja paljud on üritanud sarnaseid digiteenuseid enne meid turule tuua. Soomes on valatud investorite raha mitmetesse festivalide vahenduslahendustesse. Viimane suur ebaõnnestunud lahendus oli Fyre, mida reklaamiti Fyre-festivaalil ja selle läbikukkumine oli eepiline.

Väljakutsed motiveerivad. Rõõmu toovad nii väikesed kui ka suured õnnestumised. Siiski ei ole me ostnud saart Bahama saartelt, nagu Fyre kurjategijad.

Kas teed veel miskit peale Gigle?

Mul on varsti kaks ülikooli kraadi, üks kultuuritootja AMK kraad ja õpin hetkel Arts Managementi Sibeliuse Akadeemias. Sel kevadel saan muusika alal magristrikraadi. Alustasin õpingutega kui minu lapsed (kaksikud) olid 6-kuused.

Inkeri Borgman Õpingud muutsid argipäevad veelgi kiiremaks, aga samas andsid mulle rahuliku lõuna kolm korda nädalas. Minu hobideks on pilates ja ujumine. Unistan sellest, et saaksin tantsimisega uuesti alustada. Püüan palju lugeda (romaane, autobiograafiaid ja ka ametikirjandust). Lapsed kasvavad ja enam ei ole vaja mähkmeid vahetada. See annab mulle rohkem aega diivanil olla ja kududa. Üks elu kindel osa on maja Kesk-Soomes, järve ääres. Ka sellest on kujunenud hobi.

Loodan, et kümne aasta pärast saan oma lemmikharrastuste seltsis rohkem aega veeta. Unistan harrastustest muusika, tanstu või teatri alal.

Kuidas on Isolta sind ettevõtluses aidanud?

Isolta meeskond on super. Teenus töötab ja lihtsustab arvete saatmist. Sellele lisaks on Isolta meeskond siiralt heasüdamlik ja nendega on alati rõõm koostööd teha.

Isoltast tekib tunne, et sinust kui inimesest (enda ettevõtte registrikoodi taga) hoolitakse tõeliselt.

On elamus omaette, kui saad teha seda mida armastad.

Ka meil on olnud suur rõõm aidata Isoltat sündmuste korraldamises. Jõululõunale leidus räppar-luuletaja, soolaleivapeole mustkunstishow ja jõulupeole Titanicu nukuteater.

Kui vajad üritusele esinejat, siis tutvu Giglega või võta Inkeriga otse ühendust.

Inkeri Borgman
inkeri@gigleapp.com
044 515 1994

Jälgi Giglet Sotsiaalmeedias:
Facebook
Instagramis @gigleapp

Gigle ja Isoltan porukkaa

Isoltan tuparit

Isoltan tuparit

Võta kasutusele tasuta arvete esitamise programm

Isolta arvete saatmise teenus

Halda enda müüki ja kliente tasuta, Isolta Arved arvete koostamise tarkvara abil. Maksa alles siis, kui arvete määr kasvab.

Alusta arvete saatmist kohe või Loe lisaks