Digital Elite Camp 2018

Kui oled ettevõtja ja vähemalt osa sinu turundustegevusest toimub veebis, siis sa peaksid kindlasti osalema Digital Elite Campis.

Suur osa Isolta tiimist läks Eesti Laulasmaale Elite Campist osa võtma. Helsingi Lääne terminali kogunesid kuus Isolta tiimi innukat liiget, kõik valmis ammutama uusi teadmisi tuleva nelja päeva jooksul.

Digital Elite Camp on kasvuhäkkerluse aga ka konversiooni -ja otsingumootori optimeerimisele keskendunud sündmus. Kokkuvõtlikult püütakse kasvuhäkkerlusega saavutada võimalikult väikese eelarvega suurt mõjutust. Lisainfot kasvuhäkkerlusest leiad siit.

Konversiooni optimeerimise eesmärk on kasvatada veebilehe külastajate teatud ette määratud tegevuse arvu kasvu. Näiteks käesoleva artikli klikkamist võib vaadelda kui konversiooni, kui see on eesmärgiks seatud.

Otsingumootori optimeerimise puhul räägime veebilehe leitavusest erinevatest otsingumootoritest. Olen ise otsinud ja kindlasti ka mõni muu teatud ettevõtte veebilehte väga kaua ja tulemuseta. See kõik mõjutab kliendikogemust, alustades sellest kas kodulehte on võimalik leida ja lõpetades kasutusmugavusega.

EliteCamp2018starts

Selles artiklis räägingi lähemalt, miks Isolta nii suure tiimiga üritusel osales ja mida kasulikku me kõik sellest saime. Ise osalesin üritusel teist korda, seega suudan veel üsna värskete silmadega enda kogemusi teiega jagada. Üks meie tiimi liige oli kohal juba viiendat korda.

Tallinnfirstnight

Digital Elite Campis osales sel aastal 180 inimest 17-st eri riigist. Kõige kaugemalt tulija oli Austraaliast. Osalejad esindasid nii startup ettevõtteid kui ka suuri, globaalselt tuntud ettevõtteid. Oli suurepärane kogemus vestelda oma ala asjatundjatega ja kuulda nende ettevõtmistest ja erinevatest ettevõttes kasutusel olevatest tavadest.

Isoltast osales neli töötajat turundusmeeskonnast ja kaks arendusmeeskonnast. Sellega soovime lühendada erinevate meeskodade vahelisi lõhesid ja aktiveerida omavahelist koostööd. See teema kerkis ka Elite Campis selgelt esile. Üheks ettevõtte väljakutseks ongi see, et erinevad meeskonnad ei tee omavahel piisavalt koostööd.

Enyoyingthebeach

Sündmus kestis 4 päeva ja selle aja jooksul sai kuulda mitmeid suurepäraseid loenguid, näiteks klientidele antud lubaduste täpsustamisest ja ostukogemuse parendamisest. Kõige paremini saab loengust kasulikku ammutada kui mõtled samal ajal enda ettevõttele ja üritad leida sarnasusi ning ideid kuidas saaksid seda enda ettevõttes kasutusele võtta.

Mitmes loengus rõhutati ka kliendilähedusele ja selle tähtsusele. On raske aimata mida kliendid päriselt vajavad! Suurim viga mida võib teha on oletada, et tead täpselt mida nad vajavad. Kõige paremini leiad oma küsimusele vastuse - küsides kliendilt otse!

Siin veel meie poolt 5 tähtsamat suveniiri:

  • Kuula oma klienti (võta ühendust ja küsi - ära oleta).

  • Too enda ettevõtte väärtuspakkumine kliendile paremini esile. Mis kasu saab sinu tootest või teenusest klient?

  • Veebilehe parempoolne osa on endiselt surnuaed. Paiguta tähtsad asjad vasakule, kui soovid, et kliendid seda näeksid.

  • Kasuta analüüsiks mõeldud lahendusi, et kiiremini kasutusprobleeme märgata.

  • Tee teste - ära tugine ainult enda kõhutundele.

Kui soovid lähemalt tutvuda ja lugeda, millest Digital Elite Campi 2018 esinejad rääkisid siis klikka siia.

Campfeeling

Lisaks loengutele oli sündmuse puhul parim laagrilaadne atmosfäär. Mida võib ka ürituse nimest välja lugeda (camp = laager). Viibisime kõik terve ürituse ajal ühes majutuspaigas, seega oli lihtne teiste osalejatega tuttavaks saada. Lisaks toimusid kõik loengud ühes ruumis, seega kõik olid kuulamas sama loengut ja sellest oli hiljem mõnus vestelda ja mõtteid jagada. Üritusel oli hea ja pingevaba atmosfäär, mida võib ka piltidelt välja lugeda.

pyramid

Kas tasub Elite Campi minna? Kohe kindlasti! Polnud vaja pikalt mõelda kui minult küsiti, et mida ma üritusest õppisin. Pigem oli raske välja tuua tähtsaimad punktid, sest sain nii palju mõtteid mida võiksin enda töös kasutada. Järgmisel aastal lähen kindlasti uuesti! Loodetavasti on järgmisel aastal hea tagasi vaadata ja mõelda kui palju õpitut me Isoltas rakendanud oleme.

Võta kasutusele tasuta arvete esitamise programm

Isolta arvete saatmise teenus

Halda enda müüki ja kliente tasuta, Isolta Arved arvete koostamise tarkvara abil. Maksa alles siis, kui arvete määr kasvab.

Alusta arvete saatmist kohe või Loe lisaks